Специальность ВАК РФ 14.03.01, авторефераты и диссертации по теме Анатомия человека

 
 
  Тема диссертации Авторы Год  
  Физическое развитие детей 4-7 лет города Иркутска

Эти проблемы нашли свое отражение в Постановлении Правительства РФ № 916 от 29 декабря 2001 г. «Об общероссийской системе мониторинга состояния физического здоровья населения, физического развития детей, подростков и молодежи» ставшего инструментом в т организации мероприятий по наблюдению, анализу, оценке и прогнозу состояния здоровья…

Герасимова, Ирина Николаевна 2010  
  Эндоскопическая анатомия долевых и сегментарных бронхов интактных и пораженных туберкулезом легких

По данным зарубежных авторов (AJ. Woolcock, 1989), распространенность хронического бронхита составляет 0,2% - 40,4%, при этом у курящих она значительно выше, чем у некурящих…

Мищенко, Алексей Николаевич 2010  
  Морфо-функциональная оценка яичников в условиях алкогольных интоксикаций (экспериментальное и анатомо-морфологическое исследование)

Мета -- вивчити морфо-гістохімічні та ультраструктурні зміни в яєч-ах білих турів і людини, що виникають в умовах гострої та хронічної эголышх і)л оксикацій…

Беловицкий, Олег Всеволодович 1999  
  Морфо-функциональное состояние кровеносного русла и паренхимы яичников после действия общей глубокой гипотермии

Крім місцевих жителів Півночі, є велика кількість людей, що прибувають туди з більш Південних районів. Внаслідок недооцінки особливостей клімату в цій зоні, у них спостерігається пораження холодом під час роботи на відкритих площадках, що може бути причиною відмороження тієї чи іншої частини тіла або загального переохолодження організму…

Шутка, Лилия Анатольевна 1999  
  Анатомия печени человека в системе топографичеких координат

Разом з тим, трактовка > льтразвукових і комп'ютерних томофам печінки де не має толографоанатомічної основи і носить безсистемний описувальний ха-актер у зв'язку із складною картиною багатовимірних просторових заємовідносіш структурних елементів печінки, розміри і форма яких зазнає ізуальних змін залежно від площини зрізу. Це стає джерелом…

Горяинова, Галина Вячеславовна 1997  
  Индивидуальная анатомическая изменчивость синусного стока

Список абрев1атур СС - синусний сток; ВСС - верхнш сантальный синус; ППС - правий попсрсчний синус; ЛПС - л^вий поперечний синус; ПрС - прямий синус; ПС - потиличний синус; ТМО - тверда мозкова оболонка; ЗЧЯ - задня черепна яма…

Фоминых, Татьяна Аркадьевна 1997  
  Анатомия сердца человека в двухмерной эхографии

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ Актуальність проблеми. Впровадження в клініку неінвазівних засобів діагностики поставило нові завдання і відкрило широкі перспективи подальшого вивчення анатомії серцево-судинної системи ( И. И. Бобрик и и соавторы, 1991). Серед променевих методів найбільш важливе значення набувають ультразвукові дослідження…

Вакуленко, Иван Петрович 1996  
  Морфологические изменения тонких внутриорганных сосудисто-нервных связей в желудке как в норме, так и в эксперименте

Зустр1чаеться велика трупа звхворювань, головнич чиноч пух-лини р1зного генезу, якг уражоють сторбур блукаючото н?рва 1 ви-»агагать рчзек1П1 полкошконо! атлянки /:,пзМ1 =г -г., 1976; . .-.„--с: <:1 п1., 1977; ''.Г.Дрялпк с соатт. , 1980; В.Б.Лисий, 1906…

Сухинский, Владимир Казимирович 1996  
  Морфофункциональная характеристика и математическая оценка антрального отдела желудка и ампулы двенадцатиперстной кишки в разработке нового способа реконструкции клапанного перехода (экспериментальное исследование)

Мета дослідження. На основі морфофункціональних та об'ємних характеристик гастродуоденального переходу, розробити новий спосіб його арєфлюксної хірургічної корекц…

Вовк, Михаил Михайлович 1996  
  Морфофункциональные изменения микроциркуляторного русла, интрамурального нервного аппарата и слизистой оболочки желудка при пилородуоденальных язвах после разных видов ваготомии

Комплексом сучасних клініко-морфологічних методів дослідженні вивчити морфофункціональні зміни слизової оболонки мікроциркуляторного русла (МЦР), інтрамурального нервового апрат; тіла і пілоричного відділу шлунка в умовах експериментально пілородуоденальної виразки після різних видів ваготомії (стовбурово'; селективної і селективно-проксимально…

Сорочинский, Игорь Николаевич 1996  
  Морфофункциональные изменения респираторного отдела легких и активности сурфактанта при синдроме кислой аспирации и в процессе его лечения метилпреднизолоном

Синдром кислої аспірації (синдром Мендельсона) належить до найгрізніших ускладнень загального знеболення а також у важких хворих з порушенням свідомості. Відзначається, що аспіраційний пневмонії є однією з найчастіших причин летальності в анестезіології (Sachs В. P., Oriol N. Е. et al., 1989; Torrlelll R., Mene J. M. et al., 1989; Conklin K. A…

Смеречанский, Роман Романович 1996  
  Особенности морфогенеза белой пульпы селезенки крыс в раннем постнатальном периоде в норме и послевнутриутробного введения антигенов (анатомо-экспери-ментальное исследование)

Мета дослідження - вивчення закономірностей морфогенезу та особливостей будови білої пульпи селезінки щурів у ранньому післянатальному періоді в нормі та після внутрішньочеревного введення антигенів різної природи…

Новоселова, Ольга Анатольевна 1996  
  Особенности морфогенеза вилочковой железы крыс в раннем постнатальном периоде в норме и после внутриутробного введения антигенов (анатомо-экспериментальное исследование)

На підставі вищевикладеного була сформульована наступна ыета дослідження: вивчити закономірності морфогенезу й особливості побудови вилочкової залози щурів у ранньому післяна-тальному періоді в нормі та після внутрішньочеревного введення антигенів різного походження…

Иванов, Михаил Евгеньевич 1996  
  Особенности роста, структуры и формообразования костей скелета под воздействияем анаболических стероидных гормонов при разных режимах двигательной активности (экспериментально-морфологическое исследование)

Актуальність проблеми. Кісткова система являється складною як # })уикціопальному, гак і в морфологічному відношенні системою, яка реаі*у* їх на зміни внутрішніх факторів організму (нервових, гуморальних* гене гичннх, обмінних, імунних, циркуляторннх), так і на зміни фізичних, хіміч шх і біологічних факторів зовнішнього середовища. Не випадково…

Бургарт, Мария Дмитриевна 1996  
  Развитие и становление топографии области голеностопного сустава человека на ранних стадиях онтогенеза

В той час, як апарат руху являє собою найкращу модель відповідності будови і функції, саме гомілковостопний суглоб є особливо цікавим у цьому плані. По-перше, він зазнає найвагоміших механічних навантажень в організмі людини, по-друге, його формування є недавнім з філогенетичної точки зору: від часу появи прамоходячої людини (homo erectus) минуло…

Кравчук, Сергей Юрьевич 1996  
  Развитие и становление топографии области коленного сустава в раннем онтогенезе человека.

Актуальність проблеми. А.Г. Кнорре (1969) зазначав в своїх дослідженнях, що якщо процес розвитку людини після народження поданий достатньо повно, то щодо уявлення про внутрішньоутробний розвиток отримані відомості ще далекі від повноти і достатньої систематнзованост…

Кривецкий, Bиктop Васильевич 1996  
  Развитие и становление топографии плевральных полостей в раннем онтогенезе человека

Питання пренатального розвитку належать до актуальних, але далеко не вирішених проблем біології та медицини. І]а сьогоднішній день твердо встановленими можна вважати лише загальнобіологічні закономірності розвитку людини, тоді як знання з питань гісто- та органогенезу досить фрагментарн…

Боднарук, Николай Иванович 1996  
  Развитие и становление топографии слёзного аппарата в раннем периоде онтогенеза человека

Разом із тим, пояснити механізм формування вроджених вад та варіантів будови слізного апарату, вияснити час та морфологічні передумови їх виникнення можна тільки при глибокому, всебічному, послідовному вивченні його ембріонального розвитку…

Смирнова, Тамара Васильевна 1996  
  Ультраструктура нейронов различных регионов неокортекса потомства после хронической интоксикации табачным дымом через систему мать-плод

Актудьність темп. Тривалий час хуріпня потюпу та тютюнова залежність не роздивлялись ях нсішчяе розстрійство; тахий виспсвох було зроблетгао після того, ях було встановлено, яр тютюн є ясйротропішм ядом та псп-хоа(ґпівпою рсчонгпога, Фармакологічні та иоведшчасті фактори, пере-доцрідашіочи злитку до тютюну є акатогічппми тни, які сприяють…

Клещева, Маргарита Сергеевна 1996  
  Ярослав Осмомысл - реконструкция антропологическая и историческая

В зв'язку з унікальністю подібних поховань, їх нечисельністю та загальною великою трудомісткістю таких робіт, ці дослідження поки що поодинокі. Відсутні також…

Горбенко, Сергей Александрович 1996