Специальность ВАК РФ 14.01.03, авторефераты и диссертации по теме Болезни уха, горла и носа

 
 
  Тема диссертации Авторы Год  
  Выбор методов лапароскопических оперативных вмешательств на желчных путях у больных, которые подверглись длительному влиянию малых доз радиации.

До останнього часу проблеми xipypriï жовчних " шлях!в виршуються в основному традицшними методами. xipypri4HHX втручань. Однак ïx результати, особливо в невщкладнш xipypriï i в старшш вшовш rpyni хворих за-лпшаються задовшьними [Шалимов A.A. и соавт., 1993]. В окремих perioHax Украши, до яких належить i PiBHencb-ка область, ситуащя ускладнилась…

Полищук, Виктор Николаевич 1997  
  Диагностика и хирургическое лечение повреждений печени при закрытой сочетанной абдоминальной травме

Найбільш часто зустрічаються поєднані пошкодження органів черевної порожішіш та головного мозку (51-76% випадків). Воші супроводжуються розвитком "синдрому взаємного обтяження" і важкими ускладненнями (Поліщук М.Є. та співавт., 1995; Christophe М. et al., 1990…

Заруцкий, Ярослав Леонидович 1997  
  Значение желчного микролитиаза в выборелечебной тактики при остром рецидивирующем панкреатите

Відомо близько 140 етіологічних факторів виникнення гострого панкреатиту і / 23% спостережень причина не з'ясована /О.І.Єлєцкая та співавт., 1971; З.С.Савельев, 1983; САШалимовта співавт., 1990…

Сусак, Ярослав Михайлович 1997  
  Ингибиторно-протеазный баланс сыворотки крови больных острым панкреатитом

Мета і задачі дослідження. Мета роботи - на основі визначенн вихідного рівня і динаміки протеаз та їх інгібіторів сироватки крові у хвори на ГП, і, в тому числі, в умовах фармакологічного впливу унітіол; тіосульфату натрія, похідних піримідину (пентоксил, метилурацил) підвиїцит можливості діагностики та покращити результати лікування…

Ващук, Всеволод Васильевич 1997  
  Клиническое обоснование эффективности пневмонэктомии у больных осложненными формами легочной патологии с применением трансстернального доступа.

У- хірургії раку легень продовжують• розробляти модифікації медіастинальної лімфаденектомії та методичні заходи нестандартних розширених втручань (Б.Є.Петерсон, 1987; І.С.Колєсніков, 1988…

Савенков, Юрий Федорович 1997  
  Критерии хирургического лечения больных с гастродуоденальными язвами при сопутствующей патологии верхних отделов пищеварительного тракта

У свгговш медичнш практищ з появою противираз-кових засоб!в нового поколшня (суперселективних блока-Topie пстамшових рецептор1в i блокатор1в протонно!" пом-пи, застосування протигелшобактерних препарат1в) про-довжуе зростати тенденщя до звуження показ1в до xipyp-пчного лiкyвaння хворих з виразками шлунка i дванадця-типалог кишки [Baron J.H., 1995…

Береговый, Олег Владимирович 1997  
  Оптимизация комплексного лечения гнойно-воспалительных заболеваний (клинико-лабораторное исследование)

Актуальність проблеми. Серед різних напрямків сучасної клінічної хірургії проблема лікування хворих з гнійною, в тому числі раньовою інфекцією, привертає особливу увагу, інтенсивно розробляється в нашій державі і за кордоном…

Зубаха, Анатолий Борисович 1997  
  Офлотримол-П - новый комбинированый препарат для местного лечения гнойно-некротических ран

Лауреат Державноі премії Украіни, доктор медичних на завідуючий кафедрой торакоабдомінальноі хіру] Харківсікого інстшуга удосконалення лікарів, професор Велигоцький Микола Миколайович…

Дяценко, Алексей Борисович 1997  
  Оценка эффективности использования лиофилизированных ксенотрансплантатов свиной кожи в комплексном лечении обожженных

Актуальність теми: Термічні ураження представляють серйозну медичну, соціальну і економічну проблему. Опіки займають третє місце в структурі загального травматизму [М.И.Кузин и соавт, 1982; J.Sheller, 1994]. Але важливість цієї проблеми визначається не стільки частотою, скільки ступенем важкості ураження, складністю і довготривалістю лікування…

Кулянда, Игорь Сергеевич 1997  
  Патогенетическое обоснование использования лазерного облучения в комплексном лечении больных разлитым перитонитом

Розповсюджений перитоніт (РП) є важким і небезпечним ускладненням хірургичних захворювань та травм органів черевної порожнини, про що свідчить висока, недивлячись на комплексну медикаментозну і немедикаментозну терапію, летальність хворих, що коливається від 25% до 75% (Бондарев…

Ткаченко, Александр Иванович 1997  
  Полиорганная недостаточность при остром панкреатите и ее роль в выборе лечебной и хирургической тактики

Питання хірургічної тактики, термінів та об’єму хірургічних втручань залишаються досі невирішеними, зокрема, питання попередження та лікування гнійно-некротичних ускладнень гострого панкреатиту, які саме і є причиною високої післяопераційної летальності, що досягає 60—85 % (В.Т.Зайцев та співавт., 1991…

Криворучко, Игорь Андреевич 1997  
  Профилактика, диагностика и лечение острой ранней послеоперационной непроходимости желудочно-кишечного тракта

Одним з важливих питань вважаємо повноцінні енергозабезпечення и з фені м с т о р н с - е в з к уаторних порушень для чого можливе застосування ентерального зондовоп харчування (Я.С.Березницький і співавт., 1990; V.A.Edd et.al., 1996). Для його оптимізації представляється вaжливo^ розробка конструкцій зондів, які б знижували неприємн відчуття у…

Бондаренко, Игорь Николаевич 1997  
  Результаты повторных операций при рецидиведисфагии у больных нейромышечными заболеваниями пищевода

А.Ф.Черноусов и соавт. (1978) встановили, що кардіоспазм виникає внаслідок дискоординації стравохідно-карді-ального рефлюксу, значного підвищення тонусу нижнього стравохідного сфінктера з однієї сторони і порушення його розслаблення з іншої сторони. При ахалазії тонус сфінктера знаходиться в межах норми (19—20 мм рт. ст.) або знижений, проте при…

Тофан, Петр Иванович 1997  
  Реконструктивно-восстановительное лечение травматических дефектов конечностей, отчленений сегментов и дисваскулярных некрозов костей

Першочерговим завданням мікрохірургічних втручань вважається забезпечення гарантованого кровопостачання пересаджених тканин. Проте навіть досконале технічне виконанння операції та обгрунтоване післяопераційне лікування не виключає можливості виникнення судинних ускладнень, кількість яких сягає 20-30%. [Пшениснов К.П., 1992; Tsu-Min Tsai et all…

Радомский, Александр Анатольевич 1997  
  Хиругическое лечение утраты мягких тканей и их следов волосяной части головы

Одним із найбільш тяжких видів термічного ураження і механічної травми є загибель м’яких тканин з оголенням, або частковим некрозом кісток склепіння черепа, які спостерігаються менше, ніж у 1% хворих опікових відділень (А.Н.Орлов і співавт.,1977…

Франка, Мухаммед Рида 1997  
  Хирургическая коррекция регионарного кровотока при окклюциях брюшной аорты и магистральных артерий нижних конечностей

Актуальність проблеми. Облітеруючий атеросклероз черевної частини аорти та стегнових артерій є поширеним захворюванням, яке призводить до тривалої втрати працездатності та інзалідизації, осіб відносно молодого віку. Серед тих, що страждають аа цей недуг, особи працездатного віку становлять 74,4 % (Р.В-Андрухова, 1986). Значна кількість хворих та…

Ващенко, Михаил Андреевич 1997  
  Хирургические аспекты контролируемой ишемии печени (экспериментально-клиническое исследование)

Мета дослідження. Покращити результати хірургічного лікування травм і захворювань печінки, які потребують тимчасового виключення кровобігу шляхом перетис-нення печінково-дванадцятипалої зв’язки для створення оптимальних умов при виконанні оперативних втручань…

Хобзей, Николай Кузьмович 1997  
  Выбор метода грудной симпактэктомии в лечении артериальной и нейрососудистой патологии верхних конечностей

Захворюванкя, що викзикзють . артер1альну к5Д0статн1сть верхнъо! к1нц!вки (у патогенез! яких головну роль в1д1гразоть вааоспагм-, лоруагяня н1кроцир'куляц1!( та трсф1ка tkshjjh), чисденн1 та р1гяоыаи1тз1' (0.0, HJasiwoB та са1Еавт., 1983; M. Zlcot, 1980). Ix консервативно л!куванкя не завдди.ефективне…

Булдышкин, Виктор Васильевич 1996  
  Выбор метода хирургической коррекции при односторонних окклюзирующих поражениях внутренней сонной артерии

Незважаючи на успіхи медикаментозного лікування, летальність у групі хворих, що перенесли мозковий інсульт, досягає 53% (Г.А.Акімов,1974; A.Phillip et.al.,1984). Інсульт, що…

Поляков, Николай Николаевич 1996  
  Декомпрессия тонкого кишечника в хирургическом лечении острой кишечной непроходимости, перитонита и деструктивного панкреатита

Мета і завдання роботи. Покращення результатів хірургічного лікування хворих з гострою кишковою непрохідністю, перитонітом і деструктивним панкреатитом на основі застосування різних способів декомпресії шлунково-кишкового тракту та використання черезтюбажних методик лікувального впливу…

Федоренко, Сергей Трофимович 1996